اینفوگرافیک و تاثیر آن بر سئو سایت

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک و تاثیر آن بر سئو سایت

به نمایش تصویری داده ها و اطلاعات بصورت تصویری و گرافیکی اینفوگرافیک می گویند. با استفاده از عناصر بصری مانند عکس، نمودار، نقشه و … اینفوگرافیک ساخته می شود که هدف از اینفوگرافیک انتقال پیام به روشی سریع و قابل فهم به مخاطبان است.یک گرافیک جذاب و تاثیر گذار واقعا می تواند تعداد زیادی از ترافیک یک وب سایت را تولید نماید.

اینفوگرافیک
اینفوگرافیک

طی چند سال گذشته، آمارهای تصویری از محبوبیت زیادی در اینترنت مخصوصا در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، توییتر و پینترست کسب کرده اند.همچنین برای فعالیت عالی در شبکه های اجتماعی و افزایش محبوبیت از اینفوگرافیک استفاده می گردد.

دسته بندی اینفوگرافیک:

اینفو گرافیک به صورت ایستا یا ثابت

اینفوگرافیک به صورت اینفوموشن

اینفوگرافیک سه بعدی

اهداف اینفوگرافیک:

کمک به ایده های پیچیده و زیبا

منتشر کردن اطلاعات به صورت بصری وآسان

خصوصیات مهم اینفوگرافیک:

اینفو گرافیک را بیشتر در جاهایی استفاده می نماییم که اطلاعات زیادی داریم و می خواهیم مفهوم کلی موضوع را به مخاطبین منتقل کنیم.

به این صورت که در یک تصویر جملات و کلمات کلیدی را می گذاریم.

یک روش راحت است برای انتقال اطلاعات

سرعت بالای انتقال اطلاعات به مخاطبان

جذابیت بالای گرافیک برای مخاطبان

مخاطب با مطالعه آن خسته نمی گردد

انتقال اطلاعات در زمان کوتاه

خیلی خوب است که در طراحی سایت نیز از اینفو گرافیک استفاده نمایید و بطور کلی می توان گفت اینفو گرافیک در طراحی سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اینفو گرافیک در حقیقت ابزاری است برای جذب مخاطبین بیشتر وبطور کلی جذب ترافیک بیشتر وب سایت شما و حتی می توان تاریخچه شرکت را در قالب یک اینفو گرافیک عرضه کرد.

تاکید می شود در شبکه های اجتماعی هم از اینفوگرافیک استفاده  شود زیرا مخاطبین از دیدن یک اینفوگرافیک بیشتر لذت می برند تا یک نوشته بسیار بلند و خسته کننده.

اینفوگرافیک طراحی سایت:

استفاده از اطلاعات گرافیکی در وب سایت موجب می شود بیننده با یک نگاه کوتاه حجم وسیعی از اطلاعات را به سادگی و به صورت بصری دریافت کندد و حتی آن را بخاطر بسپارد.

اینفوگرافیک طراحی سایت، ابزاری برای افزایش ترافیک وبسایت است که بستگی به عوامل زیر دارد:

انتخاب رنگ سایت:


رنگهای انتخابی باید هماهنگ با نوع کار وب سایت یا شرکت باشد، که تأثیر زیادی در سایت خواهد داشت.

رنگ متن ها:

اطلاعات نشان داده روی وب سایت باید  با پس زمینه فرق داشته  باشد و با سایر عناصر وب سایت همخوانی داشته باشد.

نکته قابل توجه:

فضای کمی برای ارائه اطلاعات در طراحی سایت داریم،پس بهتر است از شیوه های نوین برای اینکار استفاده نماییم. یک اینفوگرافیک مناسب می تواند به تنهایی گویای این مبحث باشد. اینفوگرافیک اطلاعات وب سایت را به طریقی مختصر و مفید به بیننده منتقل خواهد کرد.

در اینفوگرافیک طراحی وب سایت باید به دستوراتی توجه کرد.

به فن و هنر منظم نمودن عبارات و حروف برای انتقال دادن هرچه بهتر و بیشتر مفاهیم، تایپوگرافیک می گویند، تا جمله بندی ها به گونه ای ظریف و برازنده نشان داده شوند در حالیکه اینفوگرافیک خیلیوسیع تر و پیچیده تر از آن است و علاوه بر کلمات زمینه های عینی و بصری را رعایت می نماید.

تا حدی در همه ی اینفوگرافیک ها شکل ها و عکس ها از یک نوع، نمودار، چارت و یا هر چیز تازه ای وجود دارند که می تواند خلاقیت خود را در این زمینه نشان داد.

فقط دقت کنید، هر روشی را که انتخاب مب کنید اطمینان یابید مطالب به طور واضح و شفاف باشد به شکلی که مشتری برای فهمیدن آن احتیاج به بررسی بیش از حد آمار و ارقام نداشته باشد.

در طراحی وب سایت رنگ بسیار اهمیت دارد و مهمتراز هر چیز دیگری است.

در اول کار به طیف رنگی تان فکر کنید، سپس طراحی وب سایت را انجام دهید.

مهمتر ازهرچیز مطمئن شوید مطالبی که بر روی صفحه نشان داده می شوند با پس زمینه فرق داشته باشند و اصل همخوانی طرح را از یاد نبرید.

و در پایان مهم ترین نکته ای که اغلب بیشتر افرادی که طراحی سایت و اینفوگرافیک انجام می دهند آن را رعایت نمی کنند این است که در طراحی وب سایت محیط و فضای کمی برای ارائه مطالب وجود دارد،بنابر این همیشه به این فضا توجه کنید و اطلاعات را به شیوه ای مفید و واضح به نمایش درآورید.

اگر شما مجبور هستید داده های زیادی را در حجم کمی بگذارید، از بوردر برای تعیین کردن مرزها استفاده نمایید؛ و برای آنکه بکاربرنده وب سایت سردرگم نشود حجم کافی برای هر قطعه از مطالب بگذارید.

تاثیر اینفوگرافیک ها در سئو سایت:

گوگل روز به روز در حال پیشرفته تر شدن است و الگوریتم های خود را تغییر میدهد تا درصد خطای خود را کم نماید و بهترین و نزدیک ترین نتایج مرتبط با جستجوی کاربر را به او نمایش دهد.در این بین یک راهنما برای وب مستران و مدیران سایت ها قرار داده که اگر می خواهید سایت شما جزو سایت های محبوب و پر بازدید باشد که در نتایج جستجو بالا بیاید یک سری نکات را بایستی رعایت نمایید که یکی از این نکات استفاده از محتوای چند رسانه ای می باشد.

یکی از این محتوای چند رسانه ای عکس است که در درک بهتر متن ها کمک زیادی می کند.حال با استفاده از اینفوگراف ها ما هم متن و هم عکس را در کنار هم در یک قالب داریم.محتوای چند رسانه ای از این بهتر؟

بنابر این با داشتن اینفوگرافیک های جذاب به آسانی می توانید میزان بازدید سایت خود را بالا ببرید.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها