بک لینک چیست؟ و در سئو سایت چقدر مهم است؟

بک لینک چیست؟

بک‌لینک لینکی است که یک سایت، از یک سایت دیگر دریافت می‌نماید. به زبان ساده بک لینک به پیوندهایی می گویند که از سایت‌های دیگر به سایت شما داده می‌شود.

زمانی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند می‌دهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت نموده‌ است.موتورهای جستجو از فاکتورهای گوناگونی برای نشان دادن یک سایت در نتیجه‌های جستجو استفاده می‌کنند. کسی بطور دقیق نمی‌داند که بک‌لینک‌ها در این زمینه چقدر موثرند اما در طول زمان ثابت شده که بک‌لینک‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند.

ویژگی های بک لینک خوب و بد چیست؟

بطور کلی می‌توان گفت لینکی که شما درخواست گذاشتن آن را کرده باشید لینک خراب و به لینکی که کاربران به میل خود قرار می دهند لینک خوب می گویند. چون زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت می‌کنید توقع دارید که لینک شما در همه صفحات نشان داده شود، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شود، Dofollow باشد و …

از برخی از مشخصه های لینک بد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 لینک شدن سایت در سایت های کپی بردار و بی کیفیت: همان گونه که سایت‌های بی کیفیت خودشان کیفیت چندانی ندارند، لینک‌هایی که از آنها به سایت شما ارسال می‌گردد نیز بد است و اگر آن سایت‌ها اسپم باشند، حتی موجب می‌شود در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برساند.

لینک شدن سایت در همه صفحات سایت: این هم یکی از مواردی است که سبب می‌گردد بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود، چون کمتر مدیر سایتی قبول می کند لینک کسی را در همه صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشد.

 لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: بطور مثال اگر سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک می‌گردد، این لینک غیر طبیعی و بد اطلاق می‌شود، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمی‌کنند مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.

لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانی است، چون این مورد هم موجب می‌شود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود.

 لینک شدن سایت به صورت مخفی: لینک‌ها را برای اینکه کاربران ببینند و از آن استفاده کنند قرار می‌دهند، ولی وقتی که لینک مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیرطبیعی است.

لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینک‌هایی را قرار می دهند که با موضوع وبلاگشان ارتباط داشته باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشد و در آن سایت کیف فروشی را لینک کنید، طبیعی است که بک لینک بدمی باشد.

یک لینک در سئو چقدر اهمیت دارد؟

می‌توان گفت ارزش بک لینک در سئو تقریبا مهم است، تجربه نشان داده سایت‌هایی که بک لینک های طبیعی زیاد دارند و در کنار آن محتوای منظم و جدید می سازند، رتبه خوبی دارند.بک‌لینک‌ها تاثیر چشمگیری در بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو داشته و به همین دلیل است که در فرآیند سئو، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند.

برای روشن شدن اهمیت  در سئو و بهینه سازی سایت به این مثال توجه کنید:

فرض کنید شما در جلسه ای موضوعی را طرح کردید و ۱۰ نفر موضوعی را که گفتید را تایید کردند و به آن رأی دادند، بعد شخص دیگری موضوعی را بیان کرد و ۴ نفر به او رأی دادند و او را تأیید نمودند. حال حرف شما ارزش بیشتر دارد یا شخص مقابل؟ جواب معلوم است که شما. زیرا اشخاصی که حرف شما را تایید می نمایند بیشتر از شخص مقابل است.

بک لینک هم به این صورت است، تقریبا مثل رأی می ماند، هر چه بک لینک های شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشد یعنی افراد بیشتری به آن رأی می دهند، آن را دوست دارند و مورد تاییدشان است، بنابر این رتبه بهتری را خواهید داشت. بک لینک از فاکتورهایی است که رتبه سایت را معین می کند.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوا ی سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها