ای‌نماد چیست؟

ای‌نماد چیست؟

باید بتوانیم در کسب و کار الکترونیکی اعتماد مشتریان را به خود جلب نماییم تا مشتری از اعتبار و نام شرکت مان مطمئن گردد. اعتماد مشتری همیشه مهمترین مسئله می باشد و با دریافت ای‌نماد یا  نماد اعتماد الکترونیکی در جذب اطمینان مشتریان برای خرید و فروش محصولات خود می‌توانیم موفق شویم. به این منظور در حال حاضر در طراحی سایت نمادی به نام ای‌نماد یا نماد اعتماد الکترونیک معرفی شده است که در حقیقت نوعی تأییدیه فروشگاه‌های اینترنتی توسط مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیک وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است .

این نماد به کسب و کارهای اینترنتی مجاز به جهت سازماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها صادر می‌شود. ای‌نماد در وبسایت فروشگاه‌های اینترنتی مورد تأیید در بالای صفحه اصلی درج می‌شود. وقتی بر روی ای‌نماد موجود در سایت کلیک نمایید، مستقیما به enamad.ir رفته و جزئیات سایت شامل محل فعالیت و هویت قانونی صاحب سایت را می‌توانید مشاهده کنید.پس می‌توان با اطمینان بیشتری از سایت خرید نمود. به طور کلی، مهمترین قدم برای ایجاد فضای تجارت الکترونیک، ساماندهی سایت‌های تجاری است به طوریکه مردم مطمئن باشند این سایت‌ها به تعهدات خود و حقوق مصرف کنندگان عمل خواهد نمود و با خیال آسوده خرید نمایند.

فروشگاه‌های اینترنتی که دارای ای‌نماد می باشند دارای مزیت هایی هستند؛ از جمله اینکه مالک فروشگاه را شناسایی و در صورت بوجود آمدن  اشکال امکان مراجعه هست . همچنین مطمئن می‌شویم که اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده کامل می باشد. محصولاتی که در این فروشگاه‌ها ارائه می‌شود دارای گارانتی و خدمات بعد از فروش هست. بعلاوه در این فروشگاه‌ها اطلاعات شخصی و مالی خریداران محفوظ می باشد و امنیت بیشتری دارد و در صورت سوء استفاده از اطلاعات شخصی برای شکایت از فروشگاه اینترنتی گوناگون  به مراجع قانونی می‌توان مراجعه نمود. برای اینکه خریداران از صحت نماد اعتماد الکترونیکی موجود در فروشگاه‌های اینترنتی اطمینان  پیدا کنند در فهرست وبسایت‌های مورد تأیید می‌توانند جستجو کنند.

شرایط دریافت ای نماد enamad یا نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

برای آنکه وبسایت‌ها ای‌نماد را دریافت نمایند باید  واجد شرایطی باشند. از جمله این شرایط این می باشد که فقط شرکت و وبسایت هایی که در طراحی سایت خود دارای خدمات خرید و فروش می باشند به آنها این نماد تعلق می‌گیرد و باید همه مراحل سفارش و پرداخت وجه به طور آنلاین و از طریق سایت باشد. اگر سایت شما دارای خدمات فروش کالا نمی باشد و فقط در آن کسب و کار خود را تبلیغ می‌ نمایید نیاز به دریافت ای‌نماد نیست. در ضمن شرکت های دارای اعتبار قانونی و به ثبت رسیده می‌توانند ای‌نماد را دریافت نمایند.

برای گرفتن ای‌نماد (e نماد) باید مدارک دامنه وبسایت باشد، بنابراین باید دامنه وبسایت در اختیار شرکت یا مالک آن باشد. برای انجام مراحل گرفتن ای‌نماد توسط نماینده حقوقی شرکت، باید مدارک حقوقی وکالت نماینده از شرکت وجود داشته باشد. بعلاوه برای دریافت ای‌نماد دوستاره، مدارک دریافت گواهینامه ssl مورد نیاز می باشد.  پس در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برای دریافت ای‌نماد باید همه ضوابط و قوانین و نیز شرایط امنیتی را رعایت نموده که بدین منظور می‌توانید طراحی سایت خود را به شرکت‌های معتبر واگذار نمایید.

چگونگی ثبت درخواست ای‌نماد

برای ثبت درخواست ای‌نماد به سایت enamad.ir بروید و بعد آدرس دامنه سایت فروشگاهی خود را وارد کنید و بعد فرم ثبت نام شامل اطلاعات و مدارک مرتبط با هویت مالک کسب و کار اینترنتی و نیز اطلاعات مرتبط با وبسایت کسب و کار اینترنتی را کامل کرده و تصویر مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. نکته‌ای که باید برای درخواست نماد اعتماد الکترونیک بدان دقت نمود این است که باید وبسایت فروشگاهی شما فعال و در حال بهره‌برداری باشد.

لزوم اخذ نماد ای‌نماد چیست؟

اخذ ای‌نماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک سبب افزایش اعتماد خریداران برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی می‌گردد؛ البته لازمه گرفتن این نماد صدور پروانه کسب برای فرشگاه‌های اینترنتی الکترونیکی می‌باشد. پس به دلیل اینکه اطلاعات این فروشگاه‌ها در مراجع رسمی ثبت و نظارت می‌گردد، خریداران با اطمینان بیشتر نسبت به خرید کالا با استفاده از خدمات اینترنتی اقدام می‌نمایند. البته در قانون امروز جمهوری اسلامی ایران گرفتن ای‌نماد الزامی نگشته،  ولی در آینده‌ای نزدیک برای یکپارچه شدن نظارت بر وبسایت‌ها برای همه وبسایت های فعال در زمینه تجارت الکترونیک دریافت ای‌نماد الزامی  می شود.

مزایای ای‌نماد در فروشگاه‌های اینترنتی

یکی از مکانیزم‌های مهم جلب توجه اعتماد مشتریان به فروشگاه‌های اینترنتی اعطای نماد اعتماد الکترونیکی است. در حقیقت عامل مهم در توسعه تجارت الکترونیک اعتماد می باشد. مهمترین قدم برای ایجاد فضای تجارت الکترونیک مخصوصا B2C ساماندهی سایت های تجاری است . بپس  مرکز توسعه تجارت الکترونیک با تهیه قوانینی در مورد فعالیت کسب و کار در اینترنت به متقاضیانی که این دستورالعمل‌ها را رعایت نمایند برچسب الکترونیکی به  اسم نماد اعتماد الکترونیک (ای‌نماد) اعطا می‌نماید. اعطای ای‌نماد سبب  قانونمندی و چارچوب‌دهی به فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی می‌گردد؛ به طوریکه خریداران با اطمینان اقدام به خرید می‌نمایند. به این ترتیب که خریدار با جستجو در فهرست فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی از صحت این نماد اطمینان حاصل می‌کنند.

در زیر به بعضی از مزایای داشتن ای‌نماد اشاره می‌شود:

با اعطای ای‌نماد وبسایت شما معتبر و رسمی می‌گردد.

برای سایت فروشگاهی خود درگاه بانکی می‌توان دریافت نمود.

موجب ایجاد اعتماد و اطمینان خریداران از لحاظ رسمی بودن وبسایت می‌گردد.

سبب رعایت قوانین توسط مشتریان در انجام خریدهای اینترنتی می‌گردد.

افزایش میزان امنیت خرید و افزایش امنیت مبادلات کالا.

با اداره پست می‌توان قرارداد بست و سیستم تحویل در محل داشته باشید..

محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران و همچنین خود شرکت و اطلاعات شخصی و مهم  مثل پسوردها.

کلا می‌توان نتیجه گرفت که برای نظام‌مند شدن فروشگاه‌های اینترنتی؛ بعلاوه برای بالا بردن ضریب امنیت، اعتماد سازی و ایجاد رقابت سالم در کاهش قیمت ها، افزایش سطح کیفیت فروش کالا و ارائه خدمات مناسب به خریداران اخذ ای‌نماد نه تنها لازم بلکه ضروری است.

دقت کنیدکه برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک لازم است که سایت فروشگاهی شما توسط کارشناسان ای‌نماد بررسی و تایید گردد و بعد از طراحی سایت اولیه اقدام به ثبت نام در سامانه نماد اعتماد الکترونیک کرده و مراحل کار را انجام دهید. دریافت نماد اعتماد الکترونیک پیش از اقدام به قرارداد با شرکت های پرداخت الکترونیک بانکی الزامی می باشد.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها