راه ها و مراحل تولید محتوا آموزشی

مراحل تولید محتوا آموزشی (2)

راه ها و مراحل تولید محتوا آموزشی

محتوا می تواند به علت های  گوناگون تولید شود. اهدافی مثل منتقل نمودن مفهمومی ویژه، آگاه سازی، مشارکت جویی، تبلیغ، آموزشی و …  از دلایل تولید یک محتوا می توانند باشند. معمولا محتوایی که توسط یک شرکت تولید محتوای آموزشی آماده می شود، سعی در بالا بردن سطح دانش و آگاهی مخاطبان در هر عرصه و مسئله دارد. با سایت کانتنت همراه باشید تا با مراحل تولید محتوا آموزشیو مفاهیم آموزش و یادگیری بعلاوه چگونگی تولید یک محتوای با کیفیت در عرصه آموزش آشنا گردید.

محتوای آموزشی در هر حوزه ای از جمله آموزش برنامه نویسی، موسیقی، روانشناسی، آشپزی و …  می تواند باشد. این تولید محتوا الکترونیکی و آموزشی در فضای وب بسیار پر طرفدار می باشند.

مبحث آموزش با بزرگ تر و گسترده شدن فضای وب و اینترنت،  ساده تر هم شده است. اشخاص زیادی از این راه مهارت کسب نموده اند. شما حتی می توانید دانش خود را انتقال دهید و در مقابل هزینه ای دریافت نمایید. به روز نمودن اطلاعات از این راه بسیار آسان است.

تفاوت آموزش و یادگیری

مفهوم آموزش و یاد گرفتن کاملا با هم متناسب هستند. در حالی که در بعضی مواقع این دو تعریف با همدیگر اشتباه گرفته می شوند و کاربرد آن ها جا به جا می گردد. در حالی که هر دو آن ها سبب بیش تر شدن توانایی های شخصی و بالا رفتن سطح آگاهی می گردد. ولی شیوه رسیدن به آن ها متفاوت است. آموزش برای فراگیری برنامه ای سازمان یافته و می تواند برنامه ریزی شده باشد. پس با محدودیت هایی در این مورد روبرو  هستیم. ولی یادگیری مقداری ساده تر می باشد.

مراحل تولید محتوا آموزشی و الکترونیکی

تولید محتوا آموزشی شامل دو مرحله است: مهارت و قابلیت انتقال مفاهیم

مهارت در تولید محتوا

در قدم اول باید شخص متخصصی که  فن خاصی رامی خواهد آموزش دهد، ماهر باشد. در حقیقت باید توانایی استاد بودن را داشته باشد. اگر این طور نباشد فقط می تواند با دیگران مطلبی را به اشتراک گذارد. نه این که مدعی استادی باشد.

مراحل تولید محتوا آموزشی (2)

قابلیت انتقال مفاهیم

هر شخص که تخصص داشته باشد استاد خوبی نیست. مگر این که بتواند مفهوم و محتوای آموزش را به خوبی به مخاطبان خود انتقال دهد . برای آموزش یک مفهوم باید صبر داشت و در عین حال قدرت انتقال را افزایش داد.  در حال حاضر همسو با پیشرفت تکنولوژی و آسان تر گشتن ارتباطات مجازی، آموزش از طریق وب هم  راحت  تر شده است. پس پیشرفت چشمگیر و تحولی که در مبحث آموزش رخ داده است، مدیون فضای وب است.

با استفاده از محتوای متنی، تصویری، صوتی و حتی ویدئویی این روز ها مفاهیم را واضح تر منتقل و نیاز مخاطبان را می توان بر طرف نمود. صاحبان کسب و کار نیز محتوای آموزشی می توانند تولید کنند. برای نمونه چگونگی تولید محصول، خدمات و حتی استفاده از یک کالای خاص برای مخاطب و مشتری خیلی کاربردی و مفید می باشد. این آموزش به مشتریان در هر جای جهان منتقل می گردد. از همین راه برند این کسب و کار معرفی نیز می گردد. اعتمادی که مشتری برای یادگیری شیوه استفاده از محصول، به این شرکت پیدا می نماید، به نفع کسب و کار می باشد.

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار می باشید یا می خواهید مهارت های خود را با دیگران به اشتراک گذارید  این کار را به شرکت تولید محتوا آموزشی  می توانید بسپارید.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا ، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها