مفهوم پیج رنک گوگل چیست؟

پیج رنک گوگل (4)

مفهوم پیج رنک گوگل چیست؟

گوگل برای تشخیص اهمیت صفحات از پیج رنک استفاده می نماید که یکی از عامل های اصلی برای رتبه بندی نتایج گوگل می باشد. پیج رنک (Page Rank) توسط بنیانگذاران گوگل Larry Page و Sergey Brin در استنفورد مطرح گشت. و در حقیقت اصطلاح پیج رنک نیز از اسم لری پیج گرفته شده است.

پیج رنک گوگل (2)

پیج رنک چگونه محاسبه می گردد؟

تئوری مدیران گوگل این بود که صفحاتی با لینک ورودی زیاد صفحات مهمتر و با اهمیتی می باشند. الگوریتم آنان لینک های ورودی را بعنوان یک رای مثبت به سایت در نظر می گیرد. میزان تاثیر یک لینک ورودی بر پیج رنک شما به عوامل گوناگونی مثل پیج رنک صفحه لینک دهنده، تعداد صفحات لینک شده در آن و نوفالو نبودن لینک ها مرتبط است.

البته این معیار تا حد  فراوانی قابل قبول می باشد چون داشتن لینک خروجی زیاد به این معنی می باشد که حساسیت زیادی بر معرفی منابع در سایت وجود نداشته است.

اهمیت پیج رنک گوگل چقدر است؟

Page Rank یکی از چندین فاکتور موثر بر رتبه بندی نتایج گوگل می باشد و تاثیر زیادی در آن دارد، از سوی دیگر این فاکتور که عددی بین ۱ تا ۱۰ است معیار مناسبی برای تعیین میزان محبوبیت و اعتبار سایت شما از دید بازدیدکنندگان می باشد که تاثیر فراوان بر جذب تبلیغات در سایت خواهد داشت.

معایب پیج رنک گوگل چیست؟

بعد از مدتی اشخاص بخوبی راه های افزایش پیج رنک را شناختند و با استفاده از تکنیک هایی مثل گوگل بمب و تبادل لینک، کارایی این معیار را زیر سوال بردند اما امروزه گوگل سایت هایی را که در آنها تعداد زیادی لینک به صفحات غیرمرتبط هست را شناسایی و جریمه می نماید و با اینکار جلوی افزایش غیرواقعی پیج رنک را گرفته است. به همین علت از تبادل لینک با سایت های غیر مرتبط و ثبت سایت در وب دایرکتوری هایی که پیج رنک گوگل بالایی ندارند جدا خودداری نمایید چون سبب کاهش اعتبار سایت شما می شود.

پیج رنک گوگل (4)

پیج رنک سایت من چند است؟

در طی هرسال گوگل چهار بار پیج رنک صفحات را با یک عدد بین ۱ تا ۱۰ مشخص می نماید. این معیار برای هر صفحه مجزا تعریف می گردد و مربوط به کل سایت نیست. فقط  تعداد کمی صفحه با پیج رنک ۱۰ وجود دارند. برای تعیین Page Rank سایت خود یا دیگران  از افزونه های مرورگر یا سایت های بررسی سئو مثل moonsy میتوانید استفاده کنید.

برای افزایش پیج رنک گوگل چه کاری باید کرد؟

کسب لینک ورودی به سایت از صفحاتی با پیج رنک بالا بهترین راه برای افزایش پیج رنک  است. شما با دیگران می توانید تبادل لینک کنید اما این کار را فقط با صفحات مرتبط و به تعداد محدود انجام دهید. برای تبادل لینک می‌توانید از تکنیک‌های تبادل لینک چند طرفه مانند تبادل لینک سه طرفه به جای دو طرفه که ارزش پایینی دارد، استفاده نمایید. در تبادل لینک سه طرفه کار به صورتی است که سایت A ابتدا به سایت B لینک می دهد و سایت B به سایت C لینک می‌دهد و در نهایت سایت C به سایت A لینک خواهد داد. در حقیقت در این روش سایت‌ها به طور غیر مستقیم به هم لینک می دهند. در ضمن سایت خود را وب دایرکتوری های معتبری مانند Open Directory Project ثبت نمایید.

افزایش پیج رنک گوگل با ثبت در دایرکتوری

شما با لینک کردن صفحات داخلی سایت خود به یکدیگر بر پیج رنک آنها می توانید بیافزایید اما استفاده بیش از حد از این تکنیک بر پیج رنک گوگل شما تاثیر منفی می گذارد و در نهایت تولید محتوای مفید و مناسب راهی مطمئن برای کسب لینک ورودی از دیگر سایت ها است.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا ، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها