آموزش لینک بیلدینگ به صورت اصولی

آموزش لینک بیلدینگ به صورت اصولی

لینک بیلدینگ قسمتی از سئوی خارجی می باشد که هدف آن کسب لینک از وبسایت‌های دیگر به وبسایت شما است و  در حال حاضر محتوا نقشی کلیدی را در این فرایند ایفا می‌کند. لینک بیلدینگ یکی از تاکتیک‌هایی می باشد که برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) مورد استفاده قرار می‌گیرد و علت اینکه شما باید لینک بگیرید این واقعیت می باشد که موتورهای جستجو لینک به یک وبسایت را به عنوان رأی اعتماد درک می‌نمایند.

لینک بیلدینگ (1)

لینک‌سازی یک فرآیند مشکل و وقت گیر است چون همه لینک‌های ایجاد شده مؤثر نیستند و یک لینک از یک وبسایت معتبر اثر بیشتری بر روی نتایج جستجو نسبت به یک لینک از یک وبسایت تازه ساخته، دارد؛ ولی لینک‌های باکیفیت مشکل به دست می‌آیند. این مقاله آموزش لینک بیلدینگ و طرز لینک سازی با کیفیت را بیان خواهد نمود.

آموزش لینک بیلدینگ

به خاطر داشته باشید لینک بیلدینگ در دستیابی به رتبه های بالا در جستجوی ارگانیک ضروری می باشد.

به چه دلیل لینک بیلدینگ مهم می باشد؟

لینک بیلدینگ به این  علت مهم است که فاکتور اصلی در چگونگی رتبه‌بندی صفحات وب در گوگل می باشد. گوگل در سایت خود می‌نویسد: به طور کلی، وبمستران  رتبه سایت خود را می‌توانند بوسیله افزایش تعداد لینک دادن سایت‌هایی باکیفیت بالا به صفحات خود، بهبود دهند. در  موقع شناسایی وبسایت‌ها توسط موتورهای جستجو، خزنده‌ها محتوای آن صفحات را استخراج و به ایندکس خودمی افزایند. از این جهت آنان می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا صفحه مربوطه کیفیت کافی را برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی مورد هدفش دارد یا نه؟ در این موقع، تنها موتورهای جستجو به محتوای صفحه توجه نمی‌کنند؛ بلکه تعداد لینک‌های اشاره شده به سایت و کیفیت این لینک‌ها برایشان مهم است.کلا، هر چه تعداد لینک‌های شما در وبسایت‌هایی با اعتبار بالا بیشتر باشد، رتبه وبسایت شما در نتایج جستجو بالاتر می شود .

البته لازم به گفتن است که لینک‌ بیلدینگ کار آسانی نیست و فقط داشتن تعداد زیادی بک لینک به معنای موفقیت کسب و کار شما نیست. همانگونه که گفته شد در این راستا عوامل زیادی مثل اعتبار و پیج رنک وبسایت‌های بک لینک دهنده، تعداد بک لینک‌های یک وبسایت، نوفالو بودن بک‌لینک‌ها و غیره در فرایند لینک سازی وبسایت شما تأثیر می گذارد. پس برای رسیدن به رتبه بالا در جستجو نباید به بک‌لینک‌ها اکتفا نمود.

لینک بیلدینگ (4)
چطور از وبسایت‌های دیگر برای وبسایت خود لینک بگیریم؟

تعدادی از استراتژی‌های لینک بیلدینگ هستند که برای گرفتن لینک از وبسایت‌های خارجی برای وبسایت خود می‌توانید مورد استفاده قرار دهید که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

ایجاد و ارتقای محتوا: تولید محتوای باکیفیت موجب می‌گردد وبسایت‌های معتبر حاضر گردند به وبسایت شما لینک دهند. پس داشتن بک لینک از یک وبسایت معتبر نسبت به چندین لینک از وبسایت‌های نامعتبر ارزش فراوانی دارد.

ارسال محتوا: مقالات خود در رسانه‌های اجتماعی از قبیل گوگل پلاس، فیسبوک و غیره ارسال نمایید. وبسایت خود را در دایرکتوری‌های بزرگ ثبت کنید، ویدئوهای خود را یوتیوب، آپارات و غیره منتشر کنید.

نظرات و یادداشت‌ها: محصول، خدمات یا سایت خود را در مقابل وبلاگ‌نویسان بانفوذ قرار دهید.

استراتژی لینک بیلدینگ

نکات و قوانینی که باید در لینک بیلدینگ رعایت نمود.

استراتژی لینک بیلدینگ یکی از با اهمیت ترین بخش‌های فعالیت سئو است. برای کسب رتبه خوب یک صفحه وب چند عامل کلیدی هست که باید در نظر بگیرید:

۱- انکر تکست :
انکر تکست‌ها یکی ازعامل های مهم در لینک بیلدینگ می باشند و از طریق اینها موتورها جستجوگر محتوای لینک را متوجه می‌گردند. لینک‌های مناسب به وبسایت باعث بهبود جایگاه وبسایت شما در گوگل می‌توانند شوند؛ به عنوان  مثال ، در نظر دارید لینکی را در وبسایت دیگر ایجاد نمایید و از این رو از انکر تکستی استفاده کنید که به عنوان کلمه کلیدی شما است. در نتیجه بعد از ایجاد این لینک برای سایت خود، موقعی خزنده‌ها به سراغ این سایت آمده، لینک را برای سایت شما با استفاده از این کلمه کلیدی می‌یابند و در نتیجه باعث بهبود نتیجه بهتر وبسایت شما در مورد این کلمه کلیدی می شود. ولی استفاده از انکر تکست‌ها همانگونه که می‌توانند سبب بهبود رتبه شما گردند ، اگر علم و تجربه کافی در استفاده از آنها را نداشته باشید آسیب‌های جدی به سایت تان می‌توانند وارد نمایند. به این علت با آپدیت جدید گوگل به نام پنگوئن، سختگیری بر روی اینها بیشتر گشته و در صورت استفاده بیش از حد از یک عنوان می‌تواند موجب آسیب به وبسایت گردند. پس در موقع لینک‌سازی حتما انکر تکست (anchor text) گوناگونی را برای لینک‌های خود وارد نمایید تا گوگل لینک سازی را غیر طبیعی در نظر نگیرد.

۲- کیفیت صفحه لینک شونده :
یکی دیگر از فاکتورهایی که در نظر گرفته می‌شود کیفیت صفحه‌ای است که لینک از آن به وبسایت ما ارسال می‌گردد. برای موتورهای جستجو لینک‌ از صفحات باکیفیت و معتبر نسبت به صفحه های و سایت‌های غیر قابل اعتماد در ارتقای رتبه‌بندی ارزش دارد. از این جهت یک بک لینک با کیفیت در یک وبسایت معتبر آمار ترافیک سایت شمار را می‌تواند افزایش دهد. البته کسب لینک با کیفیت نیازمند صرف زمان فراوانی است و یک فرایند بلند مدت می باشد.

۳- لینک شدن به صفحه اصلی :
برای سئوی بهتر باید مقدار بک لینک به صفحات داخلی در مجموع سه برابر صفحه اول باشد. به این خاطر که بیشتر بازدیدکنندگان شما انتظار دارند مستقیما به قسمت مورد نظر خود هدایت گردند و در نتیجه ورود بازدیدکنندگان به صفحات داخلی وبسایت جالب تر است تا صفحه اول سایت. کلا اگر همه بک لینک‌ها به صفحه اصلی سایت داده شوند و به صفحات داخلی در سایت لینک داده نشوند این امر موجب می شود بک لینک‌ها در نظر گوگل تقلبی به نظر برسند.

۴- لینک‌سازی در سایت‌های مرتبط با حوزه کسب و کار شما :
کلا است از وبلاگ‌های معتبر و مرتبط با حیطه کاری خود لینک‌های معتبر و باکیفیت کسب نمایید. لینک سازی سبب می‌شود که بتوانید با وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط با حیطه کسب و کار خود ارتباط برقرار نمایید.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا ، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

, , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها