اصول محتوا نویسی در وردپرس

اصول محتوا نویسی در وردپرس (1)

اصول محتوا نویسی در وردپرس

هر چیزی اصول ویژه خودش را دارد و محتوا نویسی نیز به همین گونه است. در این مطلب می خواهیم اصول محتوا نویسی در وردپرس را بصورت خاص برای مطلب و بصورت کلی در سایت مطرح کنیم. رعایت این اصول سبب می گردد که سایت ازنظر ساختاری در وضعیت ایده آلی قرار داشته باشد.

اصول محتوا نویسی در وردپرس (1)

نکات مهم محتوا نویسی در وردپرس

دقت کنید که این موارد فقط مختص وردپرس نمی باشد و اصول آن در همه موارد مربوط به محتوا می تواند کاربرد داشته باشد. از نکات مهم محتوا نویسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد ارتباط محتوایی صحیح بین مطالب مرتبط
  • زیر مجموعه کردن مطالب وابسته به مطالب شاخص
  • پیاده کردن ساختار منظم در سایت برای دسترسی آسان کاربران به مطالب
  • ایجاد ساختار منظم و قابل درک در آدرس صفحات ( URLs )

ارتباط محتوایی صحیح بین مطالب مرتبط

خیلی از مطالب را  بصورت یکجا در یک صفحه نمی توان مطرح کرد. به همین خاطر معمولا مطالب در چندین صفحه مطرح می گردد که جمع آنها می تواند یک مجموعه محتوای مرتبط باشد. در اینجا اگر ما لینک صفحات مرتبط را در میان مطلب یا بصورت پیشنهادی بگذاریم مخاطب در صورت تمایل آن را پیگیری خواهد نمود. در حقیقت ما ارتباط بین مطالب را برای کاربران مهیا می کنیم که در صورت نیاز به آنها نیز دسترسی داشته باشند. گذاشتن لینک مطلب یا مطالب دیگر در بین محتوا یکی از بهترین روش های برقراری ارتباط محتوایی صحیح بین صفحات سایت می باشد.

اتصال صحیح مطلب زیرمجموعه به مطالب شاخص

باید ساختاری را در سایت پیاده کرد که صفحات زیر مجموعه به مطالب شاخص متصل باشند. اینکار به دو جهت انجام می شود. علت  اول ایجاد رابط قابل دسترسی برای کاربران به منظور تشخیص زیرمجموعه و شاخص و علت دوم ایجاد زیرساخت قابل درک برای موتورهای جستجوگر بخصوص گوگل. این موضوع در قسمت برگه ها در وردپرس به آسانی قابل انجام است. برای اینکار کافیست برگه زیرمجموعه را به برگه مادر مورد نظر متصل کنید. همچنین اگر مطلب مورد نظر در بخش نوشته ها قرار دارد امکان اتصال مطلب به دسته مرتبط خود وجود دارد.

ایجاد مسیر دسترسی راحت بین صفحات سایت

این موضوع بیشتر به بحث رابط کاربری مربوط می گردد. طراحی مناسب منوها و همچنین وجود نشانگر صفحات ( Breadcrumb ) کمک فراوانی به ایجاد چنین وضعیتی در سایت خواهد نمود.

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا ، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها