تاثیر پاپ آپ در سئو و انواع آن

تاثیر پاپ آپ در سئو و انواع آن

که وقتی که کاربر وارد یدر حوزه سئو سایت یکی از شیوه هایی که وبمسترها می توانند استفاده نمایند، استفاده از پاپ آپ می باشد که شاید کمتر کسی به فکر استفاده از آن افتاده باشد. منظور از پاپ آپ، صفحات اضافی استک سایت می گردد، این صفحات به صورت ناخواسته برای کاربر باز می گردند و زمانی که کاربر بر روی آن ها کلیک نماید، وارد سایت های دیگر می شود. بنابراین همان طور که متوجه شدید، باز شدن این صفحات به اختیار کاربر نیست. معمولا از این شیوه برای تبلیغات محصولا استفاده می گردد.

تاثیر پاپ آپ در سئو و انواع آن

مزیت استفاده از پاپ آپ

در بعضی از سایت ها، چند صفحه که حاوی مطالب بسیار مهم و جدید می باشند در قالب پنجره کوچکی در کنار سایت قرار می گیرند ولی کاربر به سمت آن ها نمی رود حال با استفاده از پاپ آپ و باز شدن اجباری این صفحات، کاربر از محتوای این صفحات با خبر می شود لذا این اجبار در این شرایط برای کاربر خیلی مفید و خوشایند خواهد بود.

معایب استفاده از پاپ آپ

– مهمترین عیب این روش این می باشد که اگر به درستی استفاده نشود توسط گوگل شناسایی شده و سایت جریمه می گردد.

– در بیشتر مواقع باز گشتن صفحات به صورت اجباری، برای کاربر خوشایند نیست و در نتیجه سبب می شود که کاربر در صورت رویت چند مورد از پاپ آپ، سایت را ترک نماید. پس نارضایتی از سایت، مهمترین عیب پاپ آپ به بشمار می رود که باعث می شود کاربر سریعا سایت را ترک کرده و در نتیجه ضریب بازگشت سایت افزایش یابد. این امر سبب افت رتبه سایت شما خواهد شد.

انواع پاپ آپ در سئو

۱- پاپ آپ پنجره جدید:

در این حالت، وبمستر مشخص می کند که یا پس از کلیک کردن کاربر یا پس از سپری شدن زمان معینی، کاربر وارد صفحات جدید گردد. این روش بیشتر استفاده می شود اما مررورگرها با استفاده از برنامه هایی می توانند آن ها را غیر فعال نمایند.

۲- پاپ آپ درون محتوایی:

در این حالت و قتی که کاربر وارد یک صفحه از سایت می شود، یک پنجره لایت باکس که تبلیغات در ان قرار می گیرد، از وسط صفحه به صورت برجسته ظاهر می گردد و کاربر راحت می تواند آن را ببندد. زیرا این حالت پاپ آپ در صفحه جدید اتفاق نیافتاده است لذا مانند حالت قبلی زیاد مورد تنفر در گوگل و مرورگرها قرار نمی گیرد.

تاثیر پاپ آپ در سئو و انواع آن

۳- پاپ آپ خبرنامه:

در سایت هایی که خبرنامه یا فصل نامه ارائه می کنند وقتی که کاربر در حال ثبت نام برای دریافت خبرنامه است، با کلیلک بر روی قسمت دریافت ایمیل یا شماره موبایل، این پاپ آپ را دریافت می نماید.

۴- پاپ آپ تلگرامی:

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و راه اندازی کانال ها در تلگرام، به همین منظور وبمسترها برای سایت خود یک کانال راه اندازه کرده و ضمن فعالیت در سایت، مطالب را در کانال نیز به اشتراک می گذارند حال برای این که کاربر را به سوی کانال هدایت کنند، صفحات جدید را به عنوان پاپ آپ باز می کنند و در ان لینک کانال را قرار می دهند تا کاربر راحت تر کانال را پیدا کند.

تاثیر پاپ آپ در سئو و انواع آن (2)

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا ، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید . تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید.

,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها