طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

تصاویر نقش بسیار فراوانی در زیبایی و البته کارایی وب سایت های گوناگون دارند. در حقیقت بدون تصویر هیچ وب سایتی چنگی به دل نمی زند. ولی این سکه روی دیگری هم دارد. درست است که تصاویر به جذابیت وب سایت شما و در نتیجه بیشتر دیده شدن آن اضافه می کنند ولی همین تصاویر اگر به درستی انتخاب و بهینه ( بهینه سازی تصاویر وب سایت ) نگردند می توانند به شدت آسیب زننده باشند.

طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

تصویری که حجم آن با کل حجم وب سایت برابری می نماید ، هر قدر هم که زیبا باشد نبودنش هزاران بار بهتر از بودنش می باشد. زیاد بودن حجم تصاویر نقش بسزایی در کاهش سرعت لود شدن وب سایت دارد؛ بطوریکه می تواند سرعت بارگذاری آن را تا چند برابر کاهش دهد و کاربر باید مدت زمان زیادی منتظر بارگذاری و دیدن تصاویر بماند که این خود یک امتیاز منفی برای وب سایت ها به حساب می رود. زیرا معمولا کاربران تمایل به حضور در وب سایت هایی دارند که بتوانند به سرعت به چیزی که در جستجوی آن هستند دست بیابند.

معلوم است کسی منتظر لود شدن یک تصویر ۱، ۲ و حتی در برخی از وب سایت ها ۶ مگابایتی نمی ماند و به سرعت وب سایت را ترک می نماید و شاید هرگز به آنجا برنگردد چون تجربه و احساس منفی برعکس مثبت آن، زودتر در ذهن ثبت و دیرتر فراموش می گردد.

طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

بنابر این می بینیم درست از همان چیزی که به چشم نمی آید و هرگز به ذهنمان خطور نکرده است ممکن است آسیب و ضررهای جدی متحمل شویم. ولی از هر جایی که جلوی ضرر را بگیریم، منفعت می باشد. بهتر است همین الان دست به کار شویم و تصاویر وب سایت مان را بهینه ( بهینه سازی تصاویر وب سایت ) نماییم.

طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

در بهینه سازی تصاویر وب سایت به دو نکته توجه نمایید:

۱. در ذخیره ساز تصاویر تنها از فرمت JPEG استفاده نمایید.

۲. تصاویر باید طبق استاندارد وب بهینه سازی ( بهینه سازی تصاویر سایت )و ذخیره گردند و این به معنی کاهش کیفیت تصویر نمی باشد.

برای بهینه سازی، تصویر مورد نظر خود را در نرم افزار فتوشاپ باز نمایید. فقط کاری که باید انجام دهید این است که از منوی file گزینه ی export و بعد save for web را انتخاب نمایید.

فرمت تصویر را JPEG انتخاب نمایید.

کیفیت یا quality را روی high بگذارید.

و تصویر را save نمایید.

می توانید مشاهده نمایید تصویری با حجم اولیه ی ۶۰۸ کیلو بایت به تصویری با حجم ۱۹۹ کیلو بایت تبدیل گشته است و نکته ی مهم تر اینکه هیچ تغییر محسوس و حتی نامحسوسی در کیفیت آن ایجاد نگشته است.

طرز بهینه سازی تصاویر وب سایت

تیم تولید محتوای سایت کانتنت با رعایت همه اصول مربوط به تولید محتوا ، با در نظر گرفتن نیازهای شما در وب سایت خود ،به بهترین شکل ممکن به تولید محتوای تخصصی که شامل : ایجاد متون، تصاویر گرافیکی مفهومی و یا فیلم های مرتبط موضوعی ، خلق محیط بصری گیرا و جذاب، طراحی دیتابیس های قدرتمند و سفارشی و استفاده از ابزار و تمامی تجهیزات نرم افزاری مرتبط با طراحی وب، اقدام می نماید .

تیم تولید محتوای سایت کانتنت در اینجا با داشتن علم مربوط به نحوه محتواگذاری مناسب، علاوه بر اینکه وب سایت شما را به بهترین روش ممکن محتواگذاری می نماید بلکه با رعایت اصول اولیه و مبانی لازم و به کارگیری دانشی پیشرفته در زمینه سئو و بهنیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا وب سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجوی جهانی را نیز داشته باشید.

برای ثبت سفارش تولید محتوا سایت تان ، دریافت مشاوره رایگان تولید محتوا و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی در این زمینه، با سایت کانتنت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۲۱۴۱۴۶۹ با ما در تماس باشید

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    آخرین دیدگاه‌ها